Hotely

Vyberte si ubytovanie v hoteloch a liečebných domoch z našej ponuky.

Pobyty

Vyskúšajte niektorý z našich pobytov a oddýchnite si ako nikdy predtým.

Akciové pobyty

Nepremeškajte akciové zľavnené pobyty, ušetrite a užite si relax.

Kúpele Jáchymov - História

Slávnu a bohatú históriu mesta Jáchymov pripomína rad historických pamiatok, ktoré vznikli pri jeho založení v dvadsiatych rokoch 16. storočia. Historickými pamiatkami z tohto obdobia sú jáchymovské kostoly, radnica, Kráľovská mincovňa a celý rad patricijských domov.

Výstavba renesančného mesta a hradu Freudenstein prebiehala v priamej závislosti na bohatých náleziskách striebornej rudy. V 16. storočí tu pôsobil celý rad učencov, humanistov a reformátorov, ktorí svoje diela tvorili v mincovni mesta Jáchymov.

Prvý prameň Jáchymova

V roku 1864 v bani Svornost vystriekol prameň, ktorý dodnes stojí pri základe kúpeľov Jáchymov. Prvé súkromné kúpele, využívajúce tejto rádioaktívnej vody, boli založené v roku 1906. V roku 1911 bola otvorená prvá kúpeľná budova, do ktorej bola liečivá voda dodávaná niekoľko kilometrovým potrubím.

Veľmi dobré liečivé účinky viedli k rozhodnutiu postaviť kúpeľný hotel Radium Kurhaus - dnešný Radium Palace, ktorý bol otvorený v roku 1912. Pribúdali aj ďalšie kúpeľné domy a súkromné penzióny.

Vychýrené kúpele v Jáchymove

Obdobie po druhej svetovej vojne bolo negatívne ovplyvnené prudkým rozšírením ťažby uránu, ktorá poznamenala povesť aj vzhľad mesta a vychýrenosť kúpeľov Jáchymov. Zmenu k lepšiemu prinieslo až ukončenie ťažby uránu začiatkom šesťdesiatych rokov dva a pol chlapa online.

Mesto aj kúpele Jáchymov sa znovu otvárajú svetu. Do popredia sa dostáva znovu kúpeľníctvo. Roku 1975 zahajuje znovu prevádzku sanatórium akadémia Běhounka a po ďalších sedemnástich rokoch je otvorený kúpeľný ústav Curie.